Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..

ARGUVAN'DA GÜZERGAHLAR DEĞİŞİYOR

ARGUVAN'DA GÜZERGAHLAR DEĞİŞİYOR
yazdır
paylaş
yorumlar
yorum ekle
 

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2013-12-04 - 10:27 - Bu haberi 862 kişi okudu.


Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdürü Özendi: "Mevcut yol, dağın kuzey yamacından geçiyor. Biz bu yolu güneyden geçireceğiz. Projesini hazırladık.

Heyelan bölgesinden geçmesi nedeniyle sık sık çökmelerin yaşandığı Malatya-Arguvan karayolunun güzergahının değiştirileceği bildirildi.

Karayolları Elazığ 8. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolun ilçe girişinin geçen yaz yaşanan heyelanda çöktüğünü ifade ederek, şu anda burayı sürekli kontrol altında tuttuklarını, her gün gidip baktıklarını, bazı günler yağışa bağlı 2-3 santimetre çöken yolu dolgu malzemesiyle doldurduklarını söyledi.

Yolun Arguvan'ın eski yerleşim yerinden geçtiğini kaydeden Özendi, burasının heyelan bölgesi olduğunu belirtti.

Özendi, şu bilgileri verdi:

"Mevcut yol, dağın kuzey yamacından geçiyor. Biz bu yolu güneyden geçireceğiz. Projesini hazırladık. İhale hazırlıklarını yaptık. İhalesini de tamamlayıp bu yolu taşıyacağız. Çalışmalara kış sonunda başlamayı planlıyoruz. Gelecek yaz çalışmayı bitirmeyi hedefliyoruz."

Öte yandan ilçede yolcu taşımacılığı yapan minibüs şoförleri de yoldaki çökme nedeniyle tedirgin oluyor.

Sınırlı Sorumlu Arguvan Kooperatifi Başkanı Hasan Ali Çakır, her gün yolda heyelan nedeniyle çökmenin devam ettiğini belirterek, yetkililerden yolun bir an önce yapılmasını istedi
Kaynak: Arguvan Karayolu Google

Ziyaretçi Yorumları

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemiş.
yorum ekle
İsminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
87091
Güvenlik kodu giriniz
: